top of page
Hanusova_Iveta_.jpg

Iveta Hanušová

Iveta se zabývá jógovou terapií pro děti a mládež, koučováním dětí i dospělých a poradenskou činnost v oblasti aplikované psychologie v České republice i v Nizozemí, kde žije. S Ivetou a jejím citlivým přístupem k józe se můžete potkat na semináři Jógy pro teenagery.

Co je pro mě jóga:

„Jóga se do mého života vloudila, když mi bylo asi 16 let. Od té doby přicházela, vzdalovala se a pak znovu rostla, a neustále měnila podoby a intenzitu. Až během studia Aplikované Psychologie, které jsem absolvovala v Nizozemí, si jóga v mém životě našla stále místo. V té době jsem našla krásné a pro mě velice logické a fascinující propojení mezi jógou a psychologii.   

Po ukončení studia jsem začala fungovat jako lektorka jógy pro děti a teenagery a během pár let jsem  přešla také na lekce pro dospěle. A protože miluji výzvy, začala jsem se také věnovat józe pro seniory s lehkou demenci a józe s dětmi/teenagery s Downovým syndromem. Jóga se oficiálně stala mým životním průvodcem, rádcem a mou denní naplní.  

Při jógové praxi cítím, jak mnou proudí životni energie, vnímám své tělo, dech a často přicházejí na povrch i mé emoce. Jóga je pro mě v tomto případě cesta dovnitř, někdy příjemná a někdy konfrontující. 

Když se na jógové podložce nacházím v roli učitelky, je to úplně jiná zkušenost. Cítím, že tam nejsem sama pro sebe, vnímám lidi kolem mne a propojeni s nimi. Kolektivní energie, která se během jógových pozic dává do pohybu, je pro mne skoro hmatatelná a pomáhá mi v plné přítomnosti vytvářet lekce, které přirozené plynou. 

At už dávám lekce dětem, dospělým nebo seniorům, jóga je pro mě vždy o propojení, splynuti a plynuti. „   

 

Vzdělání a praxe

  • Závěrečná stáž u Jip&Jan Academie - školící středisko pro dětskou jógu a koučování v  Nizozemí (Výzkum efektů jógové terapie u  dětí)

  • Stáž ve Waldorfské základní škole v Eindhovenu v Nizozemí (koučování, teambuilding a podpora učitelského sboru, vedení dětí v přírodní družině a vyučování dětské jógy) 

  • Fontys Hogeschool Eindhoven - Propedeuse Toegepaste Psychologie (propedeutika aplikované psychologie - 1680h)

  • Fontys Hogeschool Eindhoven - HBO Toegepaste Psychologie (bakalářské studium aplikované psychologie) 

  • Fontys Hogeschool Eindhoven - kurz Health & Lifestyle coach (840h)

  • Sensi Therapie, Vlijmen Nizozemí 

  • Jip&Jan Academie, Almere Nizozemí - Kinderyoga docentenopleiding (lektorský kurz dětské jógy) 

  • Jip&Jan Academie, Almere Nizozemí - Kinderyogatherapie (kurz dětské jógové terapie)

  • MBO Gespecialiseerd medewerker kinderopvang (střední odborné studium specializovaná péče o děti)

  • 3-leté studium Hatha Jógy - Yoga Opleidingen Limburk

bottom of page