Jógová terapie pro děti_únor 2018

Tento dvoudenní seminář povede zkušená lektorka dětské terapeutické jógy žijící v Nizozemsku Iveta Hanušová.

První část semináře je více teoretická – seznámení s jógovou terapií, sestavené podle ajurvédy. Ve druhé, praktické části, načerpáte mnoho praktických tipů pro práci s dětmi. Vychází především z jógové terapie pro děti, jejíž autorkou je Helen Purperhart z Nizozemí.

Hlavním cílem semináře je seznámit účastníky s možností využití jógových prvků při řešení specifických potřeb dítěte. Lektorka ve své práci využívá hravé formy různých koučovacích metod a kreativních úkolů. Tento seminář vám poodkryje další možnosti využití dětské jógy.

Seminář je určen všem, kteří pracují s dětmi, pedagogům z MŠ, ZŠ, cvičitelům, trenérům dětí, terapeutům, rodičům a dalším zájemcům o dětskou jógu. Je určen všem, kteří pracují s dětmi a chtějí jim pomoci vylepšit zdravotní stav, odstranit bolesti, bojovat s problémy v chování nebo harmonizovat emocionální stav. Pomocí hravého přístupu získavají nový náhled na cvičení s dětmi atd.

  • Kdy:  23. – 24. 2. 2018 (pátek 9:00 – 18:00 hodin, sobota 9:00 – 16:00 hodin)
  • Kde:  Jemný svět, Chopinova 1529/10, Praha 2, 120 00
  • Cena: 4000,– Kč (uvedenou částku, prosíme, uhraďte po obdržení faktury)
  • Lektorka: Iveta Hanušová
  • Během semináře se zaměříme na prohloubení znalostí o vlastnostech a kvalitách tří sil ( slunce, vítr, měsíc), probereme způsoby diagnostiky a nabídneme širokou škálu cviků na míru. Vedle jógových cvičení přijdou na řadu také hry s emocemi, dětské masáže a relaxace a jejich terapeutické využití. Důležitou součástí semináře je také propojení s vnitřním dítětem a uvědomění si vlastních kvalit. 

Seminář není akreditovaný MŠMT

V případě zájmu prosím vyplňte přihlášku. 

Na základě výzkumu pro svou absolventskou práci v rámci studia Aplikované psychologie Iveta dokázala, že jóga má velmi pozitivní vliv při hyperaktivitě, impulzivitě, vzpurnosti a agresivním chování. Zvláště u dětí s příznaky ADHD se jógová terapie ukázala být velmi úspěšnou. Dobrých výsledků dosahuje také u dětí s různými zdravotními problémy. Z dalších výzkumů pak vyplývá také pozitivní vliv jógy při bolestech hlavy, střevních potížích, při různých alergiích, bolestech zad, nevolnostech, zažívacích problémech a při řadě dalších potíží.