Hravé relaxace a masáže pro děti

Tento dvoudenní seminář je určen nejen instruktorům dětské jógy, ale i pedagogům, vychovatelům, dětským terapeutům, rodičům a dalším zájemcům, kteří chtějí získat nový pohled na práci s dětmi. Není potřeba mít předchozí zkušenosti s masážemi, relaxacemi ani jógou. Účastníci semináře se dozvědí, jak pomocí hry děti naučit uvolnit se a relaxovat. To může vést k zlepšení problémů s chováním a  udržením pozornosti dítěte. Seminář povede zkušená lektorka dětské terapeutické jógy žijící v Nizozemsku Iveta Hanušová. Tento seminář není akreditovaný MŠMT. Je vhodným doplňkem a další inspirací k seminářům Metodika cvičení dětské jógy a Cvičitel jógy II. třídy.

  • Kdy: 25. – 26. dubna 2015 (plánovaný časový harmonogram: sobota 10:00 – 18:00 hodin, neděle 9:00 – 16:00)
  • Kde: Jemný svět, Chopinova 1529/10, Praha 2 – Vinohrady
  • Cena: 3000,– Kč vč. 21 % DPH (uvedenou částku, prosíme, uhraďte po obdržení faktury)
  • Lektorka: Iveta Hanušová

V případě zájmu prosím vyplňte přihlášku a zašlete na info@cadj.cz.

Lektorka Iveta Hanušová žije řadu let v Nizozemí. Věnuje se zejména terapeutickému využití jógy u dětí. Ve své praxi často využívá dětských masáží a relaxací. V tomto semináři se seznámíte s jejich druhy, a také s jejich využitím k různým účelům.

Masážní techniky mohou být použity například k uklidnění dítěte a jako pomoc ke zdravému spánku nebo naopak k aktivaci a dodaní energie unaveným dětem. Masáže pro děti jsou hravé a plné fantazie a příjemným způsobem učí děti ohleduplnosti, zdravé interakci s druhými a často dokáží zvýšit pouto mezi rodinnými příslušníky.

Relaxační techniky jsou sestaveny k individuálním potřebám a možnostem každého dítěte. Využívají dětské fantazie k dosažení změn jak v těle, tak i v psychickém stavu dítěte, což posléze může ovlivnit i samotné chovaní dítěte. Dětské relaxační techniky uvolňují mysl i tělo a posilují v dítěti mimo jine pocit bezpečí a sebedůvěry. Jsou určené pro práci s dětmi od šesti let. Děti se díky nim naučí vědomě se uvolnit a lépe poznat samy sebe.

V semináři je kladen důraz na hravý a intuitivní přístup s využitím různých kreativních úkolů a pomůcek. Příkladem jsou třeba relaxační a masážní obrázkové karty známé nizozemské autorky Helen Purperhart, které Iveta Hanušová v roce 2013 přeložila exkluzivně v rámci projektu Lali jóga Hanky Luhanové.

Na základě výzkumu pro svou absolventskou práci v rámci studia Aplikované psychologie Iveta dokázala, že jóga má velmi pozitivní vliv při hyperaktivitě, impulzivitě, vzpurnosti a agresivním chování. Zvláště u dětí s příznaky ADHD se jógová terapie ukázala být velmi úspěšnou. Dobrých výsledků dosahuje také u dětí s různými zdravotními problémy. Z dalších výzkumů pak vyplývá také pozitivní vliv jógy při bolestech hlavy, střevních potížích, při různých alergiích, bolestech zad, nevolnostech, zažívacích problémech a při řadě dalších potíží.