Aktuality

Cvičení pro školáky - 4. díl

anotace

Čtvrtý díl seriálu cvičení jógy pro děti mladšího školního věku: Hora, Kočka, Kobra, Pes  – pozice ze sestavy Pozdrav slunci.

celý článek

Cvičení pro školáky - 3. díl

anotace

Třetí díl seriálu cvičení jógy pro děti mladšího školního věku: Duha, Výtah, Konvička, Strom.

celý článek

Cvičení pro školáky - 2. díl

anotace

Druhý díl seriálu cvičení jógy pro děti mladšího školního věku: Špagety, Houpačka, Kobra, Žralok, Lev, Tygří relaxace.

celý článek

Cvičení pro školáky - 1. díl

anotace

První díl seriálu cvičení jógy pro děti mladšího školního věku: Kámen, Kočka, Opice, Ještěrka na kameni.

celý článek

Nový akreditovaný seminář pro učitele TV a trenéry

anotace

Získali jsme akreditaci MŠMT na seminář pro učitele TV a trenéry. Jóga může sloužit jako skvělé kompenzační cvičení, rozvíjet koncentraci a podpořit nácvik správného dýchání.

celý článek

Letní tipy

anotace

Užívejte ještě letních dnů do sytosti a kumulujte sluníčko, které nám z jara tolik chybělo. K pohodě přidávám pár informací, co můžeme udělat pro naše útroby a zejména pro naše drahá srdce.

celý článek

Jarní tipy: Chutí a láskou pohlaďme játra a žlučník

anotace

Milí příznivci jógy, zdravím vás všechny srdečně  s optimistickou vizí – PŘICHÁZÍ JARO!!!

celý článek

Školení jógové terapie pro děti

anotace

Seminář Úvod do jógové terapie dětí je určen všem, kteří pracují s dětmi a chtějí jim pomoci vylepšit zdravotní či psychický stav, překonat problémy v chování nebo harmonizovat emocionální stav. Pomocí hravého přístupu získají nový náhled.

celý článek

Jak zacvičit rozsedlou židli aneb seminář dětské jógy

anotace

„Dobrý učitel musí být i dobrý herec,“ zní jedno z pravidel hodin dětské jógy. Jak vést hodinu, aby nejen děti, ale hlavně vás bavila? To vám prozradí lektorky Hanka Luhanová a Olga Tajovská na dvouvíkendovém akreditovaném semináři Metodika cvičení dětské jógy.

celý článek

Zimní tipy: Potěšte své ledviny lenošením

anotace

Zima a zimní měsíce prosinec, leden a únor jsou obdobím, které patří dle čínské medicíny elementu vody, tedy ledvinám a močovému měchýři.

celý článek

Jak získat oprávnění na vedení hodin jógy

anotace

Víte, jak můžete získat živnostenské oprávnění jako cvičitel(ka) jógy? A jaký je rozdíl mezi akreditovaným a neakreditovaným seminářem? V tomto článku se vám to pokusíme objasnit.

celý článek

Podzimní tipy

anotace

Milí jógoví přátelé, babí léto vystřídal chladnější podzim a svoji vládu z hlediska orgánů podle čínské medicíny přebírá po elementu země (žaludku a slezině) element kovu, plíce a tlusté střevo.

celý článek

Tipy na babí léto

anotace

Dovolte nám představit pár tipů, jak si můžete dopomoci k větší pohodě a jak využít ročních obodobí a znalostí čínské medicíny k udržení a možná i zlepšení vašeho zdraví v tomto období. 

celý článek

Víte, co je dětská jóga?

8. 8. 2012 Hanka Luhanová
anotace

Cvičíte jógu? Pokud ano, jen těžko si asi dovedete představit, jak může tak pomalý a na soustředění náročný pohyb bavit děti. Nenechte se ale zmást, jóga je pro ně totiž v podstatě velmi přirozená.

celý článek

Proč jsme založily asociaci

8. 8. 2012 Hanka Luhanová
anotace

Z velkého nadšení jsem začala před pár lety nejprve sama, ale zakrátko i s Olinou pořádat semináře pro cvičitele dětské jógy. Byl o ně k našemu překvapení již od začátku velký zájem. Zároveň jsme měly díky našim kurzům možnost potkat řadu příznivců, kteří nás motivovali k založení asociace.

celý článek

Přivítání od Olgy Tajovské

1. 8. 2012 Olga Tajovská
anotace

Jóga pro mě představuje pomyslný barevný a pestrý kruh, který mi pomáhá proplouvat životem. Není třeba se rozepisovat o účincích praktikování jógy a rozplývat se, jak je jóga skvělá. O tom ať se přesvědčí každý sám. V tomto úvodním článku si vám dovolím napsat pár řádků o sobě, přiblížit své názory a vyjádřit motivaci, která mne vede na cestě s jógou.

celý článek

Přivítání od Hanky Luhanové

1. 8. 2012 Hanka Luhanová
anotace

Miluji dětskou hravost, bezprostřednost a radost ze života. Miluji jógu. A teď už víte, kde se vzal nápad, že se budu věnovat józe s dětmi.

celý článek